Peki Cloudflare nedir ?

Cloudflare, daha iyi bir İnternet oluşturmaya yardımcı olma misyonundadır.

Cloudflare dünyanın en büyük ağlarından biridir. Günümüzde işletmeler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, blog yazarları ve İnternet’te varlığı olan herkes Cloudflare sayesinde daha hızlı, daha güvenli web siteleri ve uygulamalarla övünüyor.

Milyonlarca İnternet mülkü Cloudflare’de bulunuyor ve ağımız her gün on binlerce kişi daha büyüyor. Cloudflare, milyonlarca web sitesi için İnternet isteklerini destekler ve saniyede ortalama 55 milyon HTTP isteğine hizmet eder.

İşte nasıl çalışıyor:

İnternetin ilk zamanlarında, bir web sitesini yüklemek istediğinizde, isteğiniz bilgisayarınızdan bir sunucuya gider ve sunucu, istediğiniz web sayfasını döndürürdü.

Aynı anda çok fazla istek gelirse, sunucu aşırı yüklenebilir ve çökebilir, barındırdığı kaynaklara erişmeye çalışan herkese yanıt vermeyebilir.

Bu, İnternet mülk sahiplerinin hızlı, güvenli ve güvenilir içerik sağlamasını zorlaştırdı. Cloudflare, bu zorlukları hafifletmek ve kullanıcılara sitelerini, uygulamalarını ve bloglarını güvenli ve performanslı hale getirecek kaynaklar sağlamak için oluşturuldu. Bu, içeriği ve diğer hizmetleri size mümkün olduğu kadar yakın sağlayan güçlü bir uç ağ kullanılarak yapılır , böylece bilgileri mümkün olduğu kadar hızlı alırsınız.

Görüyorsunuz, Einstein bir süre önce ışık hızının ne kadar hızlı iletişim kurabileceğiniz konusunda kesin bir üst sınır olduğunu anladı; Yapabileceğiniz tek şeyin içeriği ve hesaplamayı birbirine yaklaştırmak olduğu bir nokta gelir! Bu nedenle dünya genelinde 310’dan fazla şehre veri merkezleri kurduk: aradığınızı size hızlı bir şekilde sunmak için!

Cloudflare ayrıca İnternet özelliklerini DDoS saldırıları , kötü amaçlı botlar ve diğer kötü niyetli izinsiz girişler gibi kötü niyetli etkinliklerden koruyarak güvenlik sağlar .

Ve web sitesi sahiplerinin, geliştirici olmaya gerek kalmadan web sitelerine kolayca uygulama eklemelerine olanak tanır.

Bir geliştiriciyseniz, kullanıcıya mümkün olduğunca yaklaşabilmeniz için Javascript kodunu güçlü uç ağımızda çalıştırmanıza izin veriyoruz. Bu, gecikmeleri ortadan kaldırır ve sizin gibi kullanıcıların deneyimini geliştirir!

Milyonlarca İnternet mülkü için güvenlik ve performans sağlıyoruz ve ağımızdaki her web sitesine SSL ve içerik dağıtımı gibi harika işlevler sunuyoruz.

Hizmetlerimiz arka planda sessizce çalışarak, güvendiğiniz web sitelerinin ve hizmetlerin çoğunun çalışır durumda kalmasını sağlar.

İnternet sağlayıcınız ve İnternet’i dinleyen herkes, ziyaret ettiğiniz her siteyi ve kullandığınız her uygulamayı, içerikleri şifrelenmiş olsa bile görebilir. Cloudflare, herhangi bir cihazda kullanabileceğiniz 1.1.1.1 adlı ücretsiz bir DNS hizmeti sunmaktadır. Cloudflare’in 1.1.1.1’i, verilerinizin analiz edilmesini veya reklamlarla sizi hedeflemek için kullanılmasını önler.

Her şeyden önce misyon odaklıyız. Bu nedenle sanat, insan hakları, sivil toplum veya demokrasi adına çalışan kuruluşları Project Galileo ile koruyor ve onlara Cloudflare’in en yüksek korumasını ücretsiz sağlıyoruz.

Oy verme hakkı demokrasi için hayati öneme sahiptir, bu nedenle resmi seçim web sitelerini Project Athenian aracılığıyla korsanlığa ve sahtekarlığa karşı da ücretsiz olarak koruyoruz.

Published On: Mart 6th, 2024 / Categories: Genel /

E-Bülten

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun.