Otomatik web sitesi yedeklemesi; sahip olduğunuz web sitesinin birebir kopyasını alıp güvenli bir alanda saklamanızı sağlar. Otomatik olmasından dolayı sizin belirlediğiniz saatte ve sizin belirlediğiniz zaman aralıklarıyla dosyalarınızı, klasörlerinizi ve veri tabanınızı yedekler ve şifreler. Günümüzde web siteleri için yedekleme ve geri yükleme, yaşanan bazı riskli durumlardan dolayı önemli ve zorunlu bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Yedeklenmeyen Web Sitenize Yönelik Olası Tehlikeler Nelerdir?

Yedeklenmeyen verilerin kaybı çok emek harcayıp hazırladığınız web sitenizin kaybı olabilir. Ekonomik kaybınızın yanı sıra sektörde itibar kaybı da yaşayabilirsiniz. Eğer veri yedeklemeyi web sitesi için önemli görmüyorsak aşağıdaki tehlikeleri yaşamanız her zaman olası bir durum olacaktır.

*Hackerlar (Korsanlar)

Hackerlar sitenizdeki güvenlik açıklarından sitenize saldırırlar. Bu saldırılar sonucunda web sitenizde kayıtlı bulunan sizin, müşterilerinizin ya da sitenizle iletişim halinde bulunan kişilerin, kişisel bilgileri(kredi kartı bilgileri vb.) hackerların eline geçer ve kötü amaçlar için kullanılır.

*Kötü Amaçlı Yazılım Ve Virüsler

Siber saldırı olarak adlandırılan kötü amaçlı yazılım ve virüsler sitenize ulaşırlar. Bunlar kötü amaçlı, dikkat etmeden indirdiğiniz yanıltıcı bir eklenti, dosya ya da bir tema olabilir. Siz de bunları farkına varmadan tıklarsanız, web sitenizin kilitlenmesine ve çökmesine sebep olursunuz.

*Yanlış Yapılmış Güncellemeler

Güncelleme web sitelerinde en fazla kullanılan uygulamalardan biridir. Web sitelerini güncellemesi yapılırken siteyi oluşturan bileşenlerin(temalar, yazılım, çekirdek dosya vb.)yanlış güncellenmesi olumsuz sonuçlar ortaya çıkarırlar. Teknik bilgiye sahip değilseniz ortaya çıkan hataları gidermek için uzman yardımına ihtiyaç duyabilirsiniz.

*Yanlışlıkla Yapılan Hatalar

Siz ya da çalışanlardan biri yanlışlıkla yedeği olmayan bir dosyayı ya da klasörü silebilir. Bu durumda yedeğiniz olmadığı için kaybolan verilerinizin geri gelme imkanı olmaz.

*Aniden Oluşan Veri Kayıpları

Olabilirliği az olsa da alan sağlayıcının çökmesi, doğal afetler, sebebini çözemediğimiz olumsuzluklar veri kayıplarına yol açabilirler. Yedeklenmemiş veriler tabi olarak geri gelmezler.

Otomatik Yedeklemenin Web Sitenize Sağlayacağı Önemli Avantajlar Nelerdir?

Günümüz siber dünyasında web sitenizin online platformda sorun yaşamadan var olmasını istersiniz. Bunu sağlamak için sitenizi doğru güvenlik araçları ile koruma altına almanız gerekiyor. Otomatik yedekleme ile siteniz ile ilgili hacklenme, verilerin silinmesi ve geri dönüşü olmayan yazılım güncellemeleri gibi birçok sorunun üstesinden gelirsiniz.

*Web sitesi yedekleme konusunda teknik bilginiz olmasa da otomatik yedekleme ile web siteniz uzmana başvurmadan kolaylıkla yedeklenir. Aynı zamanda zaman kaybı ve stres yaşamazsınız.

*Otomatik yedekleme ile siteniz 7/24 güvenli bir şekilde izlenir ve herhangi bir olumsuz durumda anında müdahale edilir.

*Sitenizi sizin istediğiniz saat aralığında ve istediğiniz sıklıkta günlük ya da haftalık olarak yedeklenmesi avantajına sahip olursunuz. Eğer siteniz e-ticaret ya da kullanıcı etkileşimi çok olan bir site ise daha sık aralıklarla yedeklenmesi önerilir. Ayrıca dahili günlük kötü yazılım taraması yapılır.

*Sitenizin tamamı hacklenmiş, verileriniz silinmiş olsa da otomatik yedekleme ile verileriniz kaybolmaz. Böyle durumlarda dosyalarınız ve veri tabanınız geri yüklenir.

*Sunucu çökmelerine karşı tüm verileriniz, bulutta güvenli bir şekilde depolanır.

*Web sitenize tıkladığınızda hata sayfası görmezsiniz.

*Güncellemeler sorunsuz ve zahmetsiz bir şekilde gerçekleşir.

*Güvenli bulut depolamanın yanısıra uzman müşteri desteği alırsınız.

*Web sitenizde güvenlik açıkları oluşmadığı için hackerler sitenize yaklaşamaz. Siz de maddi ve manevi kayıplar yaşamazsınız.

*Sürekli güvenlik ve geçmiş izlemesi yapılır.

*Acil durumlarda erişim sağlamak için dosyalarınız yerel depolama alanına indirilir.

*Sitenizdeki dosyalarınızın, klasörlerinizin, verilerinizin ve veri tabanınızın 7/24 güvende ve ulaşılabilir olduğunun rahatlığını yaşarsınız.

Published On: Şubat 19th, 2023 / Categories: Genel /

E-Bülten

En Son Haberleri Almak İçin Abone Olun.